Hurtownia kawy


Informacje

Dodany: 2019-07-27
Kategoria: biznes

Tagi dla artykułu

Biznes, Kawa

foto
Hurtownia kawy ziarnistej

foto
Kiedys u niej byłam ale zrezygnowała bo strasznie


Hurtownia kawy

Aromat świeżo zmielonej kawy to jest woń bardzo rozpoznawalna i przyjemna dla nosa. To ten aromat roznosi się w kawiarniach, do których przychodzimy, żeby wypić dobrą kawę. A skąd wziąć kawę, która jest wysokogatunkowa i posiada jakość na najwyższym poziomie?

Czy warto sprawdzić ofertę hurtowni kaw?

Hurtowania Kawy Etin Group Sp. z o.o.

Taki napój jak kawa nie powinien być kupowany w pierwszym lepszym miejscu. O wiele lepiej jest znaleźć hurtownię, która ma dosyć szeroką ofertę ziaren, ponieważ hurtownia kawy zobacz na rynku jest zadziwiająco wiele gatunków kawy. W końcu kawę pijamy nie tylko dla efektu pobudzenia, ale także i dla charakterystycznego smaku. Oczywiście preferencje co do gatunku wynikają z personalnych upodobań co do smaku. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest Arabika głównie dzięki swojemu subtelnemu smakowi, w którym zakochali się kawosze na całym świecie. Przez wzgląd na to Arabiki jest zdecydowanie najwięcej w większości hurtowni, gdyż ten typ kawy powinien znaleźć się w każdej kawiarni. Jest jeszcze jeden popularny gatunek, czyli Robusta, której smak jest zdecydowanie intensywniejszy a także bardziej pobudza. Ze względu na to mieszanka tych dwóch kaw jest warta zakupu, ponieważ połączenie łagodnych nut Arabiki oraz intensywniejszej Robusty to mieszanka polecana przez baristów.

Kupowanie kaw w hurtowniach jest zdecydowanie bardziej opłacalne dla kawiarni i większych firm, ze względu na korzystniejsze ceny. Czy nie wygodniej jest sprawdzić ofertę hurtowni z kawami i zamówić wybrane mieszanki, niż szukać w poszczególnych sklepach produktów? Dodatkowo, zakup pojemniejszych opakowań jest zdecydowanie bardziej opłacalny, a te z kolei są dostępne raczej tylko i wyłącznie w hurtowniach.

Kawa ziarnista czy też mielona - którą z nich wybrać?

Kawowi koneserzy prowadzą spór o to, czy kawa w ziarnach posiada więcej smaku, czy też ta uprzednio zmielona. To zagadnienie nie może być jednoznacznie rozstrzygnięte, gdyż jest to tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych preferencji osoby spożywającej ten napar. Jest to głównie zależne od tego jaki sprzęt się posiada i tego jak najczęściej przygotowuje się kawę. Jeżeli preferujesz szybkie rozwiązania w postaci wsypania mieszanki do kubka i zalania jej wodą, to wiadomo, że wygodniejsze będzie stosowanie kawy mielonej, z kolei jeśli jesteś w posiadaniu ekspresu do kawy oraz cenisz sobie jej intensywniejszy smak, najlepszym rozwiązaniem powinien być zakup kawy ziarnistej. Należy zastanowić się, który wariant kawy może okazać się najlepszą opcją nie tylko dla Ciebie, a także i dla Twoich klientów, w związku z tym prawidłowo wyposażona kawiarnia, restauracja lub też biuro powinno posiadać oba te typy kawy.

Czy rzeczywiście warto jest regularnie pić kawę?

Wiele osób ma problem z dobudzeniem się rano i nie zaczynają dnia bez kubka kawy, która pomoże w postawieniu ich na nogi. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu napar ten zawiera pobudzającą kofeinę, która znana jest ze swoich stymulujących właściwości. Dodatkowo kawa działa na metabolizm znacznie przyspieszając proces spalania tkanki tłuszczowej, przez to jest zalecana każdemu, kto chce zrzucić trochę z wagi. Co więcej, dobrze przygotowany napar zapobiega nowotworom i przeciwdziała chorobom serca, jednakże opinie dotyczące tego tematu nie są jednoznaczne. Najnowsze badania pokazują także, że kawa może przyczynić się zapobieganiu depresji oraz stymuluje mózg, przez co poprawia się inteligencja. Jednym z najważniejszych powodów, dla którego warto jest co jakiś czas sięgnąć po kubek parującej kawy, jest oczywiście jej świetny smak oraz aromat. W przypadku jeśli masz ochotę zrobić większe zapasy wysokojakościowej kawy, warto odwiedzić dobrą hurtownię, która posiada wiele gatunków mieszanek.

Najnowsze artykuły:

Top